INDYWIDUALNE RACHUNKI PODATKOWE – ZMIANY OD 01.01.2020

Bank Spółdzielczy w Jasionce informuje, że od 01.01.2020 r. wpłaty podatków PIT, CIT, VAT będzie można dokonywać wyłącznie za pomocą indywidualnego rachunku podatkowego ( mikrorachunku podatkowego). Indywidualny numer rachunku podatkowego można wygenerować na stronie internetowej www.podatki.gov.pl lub w siedzibie dowolnego urzędu skarbowego.

Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie:

Jednocześnie przypominamy, że wszystkie transakcje zaplanowane do Urzędu Skarbowego z datą płatności po 31.12.2019 r. (w ramach podatków PIT/CIT/VAT) nie będą mogły być realizowane na dotychczasowe konta Urzędów Skarbowych. Oznacza to, że przelewy wprowadzone do systemu bankowości elektronicznej na dotychczasowe rachunki bankowe (urzędów skarbowych), z datą realizacji od 01.01.2020 r. nie zostaną przez Bank zrealizowane! Przelewy do US/IC muszą być wysyłane na formatce "Przelew do US/IC", nie mogą być natomiast wprowadzane na formatce zwykłego przelewu. W przypadku zaplanowanych płatności z datą przypadającą na rok 2020 konieczne będzie ponowne zlecenie tych płatności.
Zmiany dotyczą także płatności za mandaty karne - w celu poprawnego ich zrealizowania powinny być wprowadzone na formatce "Przelew do US/IC" wybierając symbol formularza "Mandaty" a jako nazwę organu podatkowego wpisując "Pierwszy Urząd Skarbowy Opole"

Generator mikrorachunków: