Możliwość płatności przez PayU

Miło nam Państwa poinformować, że Bank Spółdzielczy w Jasionce umożliwił swoim klientom szybkie płatności internetowe w ramach systemu płatności PayU. Dzięki tej usłudze mają Państwo możliwość zapłaty za przedmioty zakupione przez Internet w sposób szybki, bezpieczny i wygodny. Zachęcamy do skorzystania z tej formy płatności oraz zapoznanie się z krótkim opisem systemu PayU.

Co to jest PayU?

PayU to jedna z szybkich form płatności internetowych typu pay-by-link. Metoda ta została stworzona przez instytucje bankowe i finansowe oraz podmioty odpowiedzialne za rozwój technologiczny tychże instytucji, w celu ułatwienia oraz przyspieszenia procesu robienia zakupów online poprzez sieć Internet. Dzięki tej usłudze nie jesteśmy skazani na tradycyjne przelewy czy płatności przy odbiorze towaru. Szybkie płatności pozwalają oszczędzać czas i pieniądze oraz ograniczają możliwość popełnienia przypadkowej pomyłki.

Dlaczego czas? Bo przy transferze tradycyjnym należało wypełnić dane do przelewu i czekać aż przelew zostanie zaksięgowany na rachunku sprzedawcy. Banki wysyłają przelewy w sesjach o określonych godzinach, więc czasem płatność była księgowana u odbiorcy dopiero na następny dzień roboczy. PayU sprawia, że sprzedawca otrzymuje informację o płatności prawie natychmiast, więc może niezwłocznie do Państwa wysłać zakupiony produkt.

Dlaczego pieniądze? Bo płatności w opcji „przy odbiorze towaru” są z reguły droższe niż te opłacone „z góry”. Poza tym należy mieć przygotowaną wcześniej i odliczoną kwotę gotówki, którą zapłacimy doręczycielowi przesyłki. Trzeba się liczyć też z tym, że nie każdy sprzedawca umożliwia płacenie za towar przy odbiorze. Dlatego też PayU jest formą płatności wygodniejszą oraz tańszą (w zdecydowanej większości przypadków koszt usługi szybkich płatności PayU ponosi sprzedawca).

Dlaczego ograniczają możliwość popełnienia pomyłki? Bo cały formularz płatności jest już poprawnie wypełniony i zawiera właściwe dane do płatności. Jedynie co trzeba zrobić, to zaakceptować płatność kodem weryfikacyjnym, który otrzymają Państwo od banku.

Jak zapłacić przez PayU?

Do skorzystania z możliwości jakie daje PayU trzeba posiadać rachunek w Banku Spółdzielczym w Jasionce z możliwością obsługi przez Internet. (Bankowość Internetowa – system EBO)

· Kiedy wybierzemy towar w sklepie internetowym oraz określimy sposób wysyłki, to przystępujemy do płatności. Gdy wybierzemy opcję płatność przez PayU, to zostaniemy przekierowani do strony, na której będziemy mogli wybrać bank, który zrealizuje transakcję (w przypadku klientów Banku Spółdzielczego w Jasionce / grupa BPS wybieramy właśnie ten bank).

· Po kliknięciu w ikonę wybranego banku, zostaną Państwo przekierowani na stronę logowania w serwisie internetowym lub mobilnym (System EBO) Banku Spółdzielczego w Jasionce.

· Po zalogowaniu się do swojego konta, oczom Państwa ukaże się wypełniony formularz zawierający niezbędne dane, potrzebne do wykonania przelewu. Na tym etapie transakcji nie można już dokonać żadnych korekt w formularzu. Eliminuje to możliwość popełnienia jakiegoś błędu (np. niepoprawny numer konta, złe dane odbiorcy itp.), który może się zdarzyć podczas tworzenia tradycyjnego przelewu.

· Pozostaje Państwu zatwierdzić płatność przy pomocy kodu weryfikacyjnego sms lub kodu z tokena, który otrzymają Państwo od Banku Spółdzielczego w Jasionce. Po zrealizowaniu transakcji zostaną Państwo automatycznie wylogowani ze swojego konta bankowego i przeniesieni na stronę sklepu, w którym dokonywali Państwo zakupu.

Jak zapłacić przez PayU?

W zdecydowanej większości przypadków koszt tej usługi pokrywa sprzedawca. Jednak w nielicznych przypadkach czasem może się zdarzyć, że opłatę ponieść może klient. Gdyby tak się zdarzyło, to przed dokonaniem płatności zostaną Państwo o tym poinformowani, więc żadne ukryte koszty transakcji Państwu nie grożą. Taka opłata to zwykle dość symboliczna kwota od kilku do kilkudziesięciu groszy. W przypadku reklamacji towaru czy jego zwrotu, operator zwróci na Państwa rachunek całą naliczoną opłatę.

PayU dodatkowe informacje

PayU to aktualnie najpopularniejsza metoda szybkich e-płatności w Polsce. Blisko połowa sklepów internetowych oferujących usługę pay-by-link ma właśnie PayU w swojej ofercie. PayU należy do Krajowych Instytucji Płatniczych i jest monitorowane przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Sprawia to, że płatności tym systemem są zarówno bezpieczne jak i szybkie oraz niesamowicie wygodne dla klientów. Dlatego serdecznie polecamy i zachęcamy, aby Państwo skorzystali z tej formy płatności.