Usługa 3D Secure – zmiany podczas korzystania z karty płatniczej

Szanowni Klienci,

Od 15 lutego 2021 r. obowiązkowe stanie się podanie PINu podczas wykonywania transakcji kartą w Internecie i zostaje on pierwszym czynnikiem uwierzytelnienia 3D Secure. W przypadku gdy PIN nadal nie został ustalony, podczas próby dokonywania płatności zostanie wyświetlony nowy komunikat:

W obecnej chwili każdy klient otrzymując nową kartę ma domyślnie włączoną usługę 3D Secure z jednym czynnikiem uwierzytelnienia tj. hasłem 3D Secure . Aktywacja drugiego czynnika (PIN‑u) jest możliwa po zalogowaniu się do portalu Kartosfera. W zakładce „3D Secure”, można ustawić Kod PIN 3D Secure do transakcji internetowych. Kod będzie ustalany przez Klienta jednorazowo i skutkować będzie dla wszystkich posiadanych oraz wydanych w przyszłości kart.

Po zalogowaniu się w portalu Kartosfera.pl i ustanowieniu PINu będą mogli Państwo realizować transakcje z 3D Secure, podając w pierwszej kolejności kod PIN a następnie kod otrzymany SMSem.

Dla Klientów, którzy już mieli ustanowiony kod PIN nie zajdą żadne zmiany podczas realizacji transakcji z 3D Secure - tak jak obecnie będą wymagana autoryzacja PINem i kodem otrzymanym SMSem.