Uwaga! Podejrzane maile!Szanowni Klienci, w ostatnim czasie nasiliły się zmasowane działania grup hackerskich, które poprzez pocztę e-mailową oraz media społecznościowe starają się wyłudzić pieniądze lub zainfekować urządzenie użytkownika.

Szczególna uwagę zalecamy zwrócić na fałszywe maile z rzekomego Urzędu Skarbowego z informacją o wszczętej kontroli. Nie należy otwierać pliku załączonego do tego maila.
Kolejnym obszarem działań hackerów są media społecznościowe. Dochodzi tu do przejęcia kont użytkowników, aby od "znajomych" danego użytkownika wyłudzać pieniądze na rzekome operacje czy inne zdarzenia losowe. Pieniądze transferowane poprzez Blik lub inne szybkie płatności są prawie niemożliwe do odzyskania.

Jak się bronić?

Prosimy zachować szczególną ostrożność przy przeglądaniu swojej poczty e-mail. Zwłaszcza dokładnie sprawdzać adres nadawcy,a w przypadkach niejasnych pod żadnym pozorem nie otwierać i nie zapisywać załączników zawartych w tych mailach i nie klikać w odnośniki. Jeśli już jednak do tego dojdzie to trzeba jak najszybciej przeskanować urządzenie dobrej klasy programem antywirusowym z najbardziej aktualnymi bazami sygnatur wirusów lub oddać urządzenie do wyczyszczenia w specjalistycznej firmie.

!!!Ważne!!! Na takim zainfekowanym urządzeniu pod żadnym pozorem nie należy się logować do bankowości internetowej!!! Nawet żeby sprawdzić czy pieniądze są na koncie!!! W takiej sytuacji najlepiej skontaktować się z Bankiem.

Ponadto należy zachować ostrożność i zasadę ograniczonego zaufania przy prośbach "znajomych" o przelanie pieniędzy. Zawsze należy zadzwonić do danej osoby i zweryfikować czy to naprawdę ta osoba i czy rzeczywiście o taką pomoc prosi.

W każdym takim przypadku warto zgłosić taki incydent na Policję. Im służby Policji mają więcej danych, tym łatwiej namierzyć sprawców takich czynów