Uwaga!!! Zmiana przy płatnościach kartami w Internecie !!!

Szanowni Klienci
Informujemy, że od 1.01.2021 r. zmianie ulega uwierzytelnianie transakcji Internetowych przy użyciu kart płatniczych Visa. Dotychczasowy kod 3D secure, który w trakcie transakcji otrzymywali Państwo sms-em, będzie uzupełniony o kod PIN.
Zmiana ta spowodowana jest wdrożeniem mechanizmów silnego uwierzytelnienia wynikających z rozporządzenia PSD2 w zakresie płatności kartami w Internecie. Znacząco podniesie to bezpieczeństwo płatności kartą w Internecie.

Jak uzyskać PIN?

Klienci Banku Spółdzielczego w Jasionce, korzystający z kart płatniczych, mogą ustawić PIN logując się do portalu „Kartosfera” – https://www.kartosfera.pl na swoje konto i wchodząc w zakładkę „3D Secure”. Klienci, którzy nie mają jeszcze konta na tym portalu, mogą się w nim zarejestrować i ustawić wymagany PIN. PIN powinien mieć co najmniej 4 cyfry. Uwaga!!! PIN, który Państwo będą tworzyć nie ma nic wspólnego z PIN-em do Państwa karty płatniczej, którym dokonywane są autoryzacje w bankomatach i terminalach płatniczych. Ten nowy PIN służy tylko i wyłącznie do autoryzacji płatności kartą w Internecie. Mają Państwo dowolność w tym zakresie i jest mozliwość ustawienia obu PINów takich samych, ale ze względów bezpieczeństwa nie jest to zalecane.
Szczegółową instrukcję dotycząca portalu Kartosfera znajdą Państwo na naszej stronie: https://bsjasionka.pl/wp-content/uploads/2018/12/przewodnik_uzytkownika_19.06.2017.pdf

Co się zmieni?

Od 1.stycznia, Klient, który będzie chciał dokonać płatności kartą w Internecie, będzie w pierwszej kolejności poproszony o podanie PIN-u (własnego, który Klient sam ustawił w Kartosferze), następnie na telefon przyjdzie sms z kodem 3D Secure. Dopiero po przepisaniu tego kodu, transakcja zostanie zakończona i rozliczona. 

Uwaga !!! Opisywana zmiana dotyczy jedynie transakcji kartą płatniczą w Internecie!!! Transakcje w bankomatach oraz terminalach płatniczych pozostają bez zmian.​