Zakończenie wsparcia producenta dla Windows 7

Szanowni Klienci.
Informujemy, że od 14 stycznia 2020 roku producent systemu Windows 7 - firma Microsoft zakończyła wsparcie techniczne dla tego produktu.
Co to oznacza dla zwykłego użytkownika?
Przede wszystkim oznacza to brak wsparcia technicznego producenta a co za tym idzie brak aktualizacji i poprawek do systemu Windows 7.
Czy brak aktualizacji ma duże znaczenie?
Tak, aktualizacje i poprawki wypuszczane przez producenta bardzo często poprawiały błędy w systemie zauważone przez użytkowników. Nierzadko zauważone błędy bezpośrednio wpływały na bezpieczeństwo systemu Windows 7.

Czy muszę aktualizować system?

Zdecydowanie tak, gdyż nieaktualny system operacyjny to potencjalne źródło niebezpiecznych luk i zagrożeń. Aktualnie wspieranym przez Microsoft systemem z rodziny Windows jest system Windows 10
Chcąc zapewnić maksymalne bezpieczeństwo przy używaniu Bankowości Elektronicznej EBO zalecamy Państwu zaktualizowanie systemu Windows 7 do najnowszej wersji Windows 10.
EBO będzie nadal działać w "starym" Windows 7, jednak należy mieć świadomość, że przez brak wsparcia producenta dla systemu operacyjnego, będzie bardziej narażony na niebezpieczeństwa Internetowe i nie będzie już tak bezpieczny jak to samo EBO, ale pracujące w nowym Windows 10.