Zasady bezpieczeństwa w Bankowości Internetowej

Szanowni Klienci,
W związku z obecną sytuacją geopolityczną w Europie, złodzieje mogą wykorzystać ten fakt i mogą się nasilić próby nielegalnego zdobycia Państwa identyfikatorów i haseł do bankowości EBO. Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa krótki poradnik na temat tego, jak dbać o bezpieczeństwo swoich pieniędzy. Wypunktowaliśmy co można, a czego absolutnie robić nie wolno w sieci Internet oraz porady jak się zachować, gdy coś wzbudzi naszą uwagę.

Radzimy w nim, aby przede wszystkim zachować spokój, nie spieszyć się i nie wpadać w panikę, bo taki pośredni cel mają przestępcy. Gdy robimy coś szybko i bez zastanowienia, łatwo popełnić błąd i zrobić coś, czego normalnie nigdy byśmy nie zrobili.

Pamiętajmy! Złodzieje będą próbowali zdobyć nasze zaufanie, uwiarygadniając się jako pracownicy banku, policji czy innych zaufanych instytucji. W takim przypadku, nigdy nie należy podawać swoich PINów, kodów sms, haseł itp.

Prawdziwy pracownik takich instytucji nigdy o to nie zapyta!

Jednocześnie zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony www oraz profilu na facebook-u, gdzie na bieżąco zamieszczamy informacje o najpopularniejszych formach ataków, radzimy jak się przed nimi bronić, jak się zachować w przypadku wzbudzenia naszej podejrzliwości itp.


Oczywiście zawsze jesteśmy do Państwa dyspozycji i służymy pomocą pod numerami telefonów bankowych, mailowo a także poprzez czat w facebook-u.

Informacje, o których jest tu mowa, publikujemy na naszej stronie w dziale bezpieczeństwo: